Tıkalı Mutfak Nasıl Açılır ?

Sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Kırmadan tıkalı mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır? Mutfak açan tesisatçıyı nasıl ulaşırım diye uğraşmayın! Tıkanmış Mutfak için tıkanıklığı açmanın 10 kolay yolunu sizler için derledik.

Su Tesisat Kaçakları kırmaya dökmeye son veriyor. Mutfak tıkanıklığı açma için İstanbul geneli 7/24 fiyat farkı olmadan hizmet vermektedir.

Hepimiz uyarı işaretlerini biliyoruz. Lavabonun (mutfak ) tıkanıklığının açılması biraz zaman alır. Duşta ayaklarınızın etrafında su birikintileri fark etmeye başlarsınız. Ve kokular. Garip, nahoş kokular. Hepsi yakında tıkanmış bir boşalmaya maruz kalabileceğiniz’in işaretleri. Ve sonra bir gün, tıkanıklık . Pimaş gider borularınız tamamen tıkalı. Çabucak halletmeniz gereken bir şey olmalı veya bir tıkanıklık gider borusunun ya da işe yaramaz bir banyonun gazabıyla yüzleşin.

Böylece duş,klozet,tuvalet kanalizasyon yüzeyinde oluşan fazla kılları ve pisliği çıkarırsınız. Ve hiçbir şey olmuyor. İyi değil. Sonra, su gideri açıcı pompa. Ama tıkanıklığı gidermeye yeterli olacak mı? İşte pahalı acil durum lavabo tıkanıklığı açan su tesisatçısına başvurmadan önce tıkanıklıklarla baş etmenin 10 yolu.

1. Bükülmüş Tel Askı ile mutfak tıkanıklığı açma

Yeterince basit, ama şaşırtıcı derecede etkili. Düzenli bir tel askısı alın ve elinizden geldiğince düzeltin. Ardından, küçük bir kanca oluşturmak için bir ucu bükün. Tahliye kapağını geçip balığa başlayın. Her türlü saç ve pis pisliği kanalizasyondan çıkartabilirsiniz. Unutmayın, daima daha fazla itmek yerine, çöpleri dışarı çekmek istersiniz.Olabildiğince çok dışarı çıktığınızda, sıcak suyu akıtın ve işleri güzelce halletmesi gerekir.

2. Kabartma tozu ve sirke ile mutfak tıkanıklığı açma

Bir fincan kabartma kabının 1 / 3’ünü bir ölçüm kabında 1 / 3’lük bir bardak sirke ile karıştırın. Hemen reaksiyona girerek ve tıkanmış lavaboya evye içerisine dökerek zaman kaybetmemelisiniz. Bu karışım-reaksiyon hareketi boruda biriken çöp, saç ve kiri gidermeye yardımcı olur. Mümkünse bir saat, hatta bir gece bekletin. Sıcak suyla yıkayın. Alternatif olarak, önce boşaltabileceğiniz kadar kuru kabartma tozu alın, ardından sirke üzerine dökün.

3. Islak ve Kuru Vakum ile mutfak tıkanıklığı açma

Islak ve kuru bir sulu süpürgeniz vakumunuz varsa, kanalizasyonları açmak için harika bir alet olabilir. İlk önce, sıvıları vakumla ayarlayın. Bir karışıklığı önlemek için menfezi örtün. Ardından tahliye üzerinde yapabileceğiniz en sıkı contayı oluşturun. Yaratıcı olmak ve eski bir piston kafasını bu amaç için uyarlamak isteyebilirsiniz. Vakum en yüksek ayara getirildiğinde, tıkanma borusunu ve vakum torbasına çekecek kadar güçlü olabilir. Her zaman işe yaramaz, ama bir çekim değerinde.

4. Kaynar Su ile mutfak tıkanıklığı açma

İpuçları bundan daha kolay olamaz. Su ısıtıcıyı takın (veya su ısıtıcınız yoksa ocağı veya mikrodalgayı kullanın) ve tutacağı kadar su kaynatın. Şimdi, suyu iki ila üç aşamada yavaşça boşaltın, sıcak suyun her bir döküntü arasında birkaç saniye çalışmasına izin verin. Bu genellikle bir mutfak,lavabo evye tıkanmasının en kolay ve en hızlı yoludur. Kalan su varsa, bir bardak çay ile kendinizi tebrik edin.

5. Kostik Soda ile mutfak tıkanıklığı açma

Bazı lastik eldivenler ve göz koruyucuları alın. Kostik soda (Sodyum Hidroksit olarak da bilinir), kötü kimyasal yanıklara neden olabilir. Yerel bakkal-marketlerden bazılarını alabilirsiniz, ancak her zaman dikkatli kullanın. Paspas kovasına 3/4 galon soğuk su dökün ve ardından 3 bardak kostik soda ekleyin. Eski bir tahta kaşıkla iyice karıştırın. Fizz ve ısınmaya başlayacaktır. Tıkalı mutfak-lavabo içine dökün ve 20-30 dakika bekletin, sonra tahliye suyunu akıtın. Gerekirse tekrarlayın.

6. Boruyu Temizleme ile mutfak tıkanıklığı açma

Yapmayacağım , bazı sıhhi tesisat işleri var, ama bu kolay. İlk önce, lavabonun altına U şeklinde borunun (tutucu) altına boş bir kova yerleştirin. Kova dökülen suyu toplayacaktır. Bir tesisatçı anahtarını kullanarak borunun her iki ucundaki kayma somunlarını gevşetin. İşlemi elle bitirebilmelisiniz. Sifonu söktüğünüz’de , cisimleri kovaya boşaltarak çıkarın ve ters çevirin. Ayrıca enkaz için etrafta balık tutmanız ve onu tutan borularla aynı şeyi yapmanız gerekebilir. Eski bir diş fırçası sert tıkanıklığı gidermek için iyidir. Tuzağı suyla çalkalayın ve sonra hepsini bir araya getirin. Çoğu durumda, bu hile yapmış olacak.

7. Tıkanıklık Açma Sustası ile mutfak tıkanıklığı açma

Bu harikalar yaratan oldukça düşük teknolojili bir ekipman. Temelde sonunda metal bir spiral ile uzun esnek bir metal ip.

8. tuz ve kabartma tozu ile mutfak tıkanıklığı açma

1/2 su bardağı sofra tuzunu 1/2 su bardağı kabartma tozu ile karıştırın ve tıkalı tahliye suyunu dökün. 10-20 dakika beklettikten sonra kaynar su dökün. Tuz, kabartma tozu ve kaynar su, en pis Tıkanıklıkların bir kısmını çözmesi gereken kimyasal bir reaksiyon üretecektir.

9. Bulaşık Deterjanı ile mutfak tıkanıklığı açma

Tuvaletin tıkanması durumunda, kaseye 1/4 fincan bulaşık deterjanı dökün. Sonra biraz su kaynatın. Bulaşık sabunu bir kayganlaştırıcı görevi görecek ve yağlı artıkların parçalanmasına yardımcı olacaktır. Sonra sıcak suyu dökün ve dalmaya başlamak için hazır olun. Bir sonraki seçenek lastik eldivenler olabilir.

10. Kabartma Sodası, Sirke, Yerçekimi ve Basınç ile mutfak tıkanıklığı açma

Banyo -mutfak -tuvalet gider borularınız tıkanmışsa, ikinci maddede belirtilen kabartma tozu / sirkenin bir kısmını karıştırın. Mutfak -Lavabo -Tuvalet içine boşluğuna dökün ve ardından tapayı üzerine yerleştirin. 45-60 dakika sonra küveti suyla doldurun. Sonra durdurucuyu çıkarın.4-6 kova su basıncı, kabartma tozu ve sirke tarafından gevşetilen tıkanıklığı gidermek için yeterli olmalıdır. Suyun ağırlığına bağlı olarak da susta da kullanabilirsiniz.

Bunlar en inatçı Mutfak-Lavabo tıkanmalarına başa çıkmanıza yardımcı olacak 10 hızlı ve kolay ipucu. Harika bir önerin var mı?Bilmemize izin ver.