Teras Su Kaçağı Var ve Nasıl Bulunur Diyorsanız !

Terastan su sızıntısı yaşandığında yaşam kalitesini düşürmesi açısından önemli bir sorundur. Terastan su sızıntısı için farklı etmenler söz konusudur. Teras katın zemini genelde fayans ile kapatılmaktadır. Fakat yağmurlar yüzünden fayans arasındaki derz dolgu zamana bağlı olarak deforme olur ve suyu da sızdırmaya başlar. Bunun yanında teras katta yer alan tesisat borularında su kaçağı meydana gelebilir ve alt tarafa da sızıntı oluşur. Her iki durum için de acil şekilde müdahale edilmelidir. Yaşam kalitesini bina sakinleri gibi bu durum düşürdüğünün yanında özellikle betonun çürümesine de yol açabilir.

Terastan Su Sızıntısını Önleme

Terastan su sızıntısını önlemek için profesyonel müdahale gerekmektedir. Öncelikli olarak teras zeminine yalıtım yapılması gerekir. Yalıtım sonrasında zemin kaplaması da yapılabilir. Fakat yalıtım olmadan zemin kaplamasını yapmak sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Çünkü teras kar, yağmur, buz gibi çeşitli hava olaylarına maruz kalmaktadır.

Bununla birlikte terasta bulunan tesisat borularından kaynaklı olarak su kaçağı söz konusuysa Ak -Su Tesisatçısı ile iletişime geçebilirsiniz. Bu kapsamda akustik dinleme cihazı, termal kamera ve kameralı görüntüleme cihazlarının yardımı ile sızıntının kaynağı herhangi bir kırma işlemi olmadan da kısa süreler içerisinde tespit edilecektir. Terasta oluşacak sorun önlenmediğinde binanın genel yapısına da betonun çürümesinden kaynaklı olarak sorun çıkabileceği için bu durumu geciktirmeden hemen iletişime geçmeniz yararlı olacaktır.