• Slide

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti
 
Evinizde veya işyerlerinizdeki su kaçaklarını kırmadan tespit edebilmek için, Ak - Su Tesisat son teknoloji cihazlar kullanmaktadır. Su kaçağı sorunu başınıza geldi ise internetten çağıracağınız firmalara çok dikkat edin su kaçağı tespiti kırmadan noktasal olarak bulunur 1 veya 2 kalebodur kırılarak tamir edilir, size bu hizmeti verebilecek işi yaptıktan sonra imzalı kaşeli garanti belgesi verebilecek aradığınızda karşınızda muhatap bulabileceğiniz firmaları tercih edin
 
AK - SU  TESİSAT olarak yapılan tamiratlara 1 yıl garanti belgesi vermekteyiz. Su kaçağını bulamazsak ücret talep etmiyoruz.
 
Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler
 
Evinizde veya iş yerinizde su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda su vanasını hemen kapatın.
Duvarda elektrik prizlerinin etrafında veya tavanda lambanın kenarlarında ıslaklık görüyorsanız, elektriği sigortadan kapatmalısınız.
Kombiniz her gün bar sıfırlıyorsa ve su ilave etmek zorunda kalıyorsanız hemen kombiyi kapatmalı ve tesisatın kontrolü için firmamızı çağırmalısınız.
 
Su Kaçağını Tespit Ederken Kullanılan Ekipmanlar
 
Frekans Dinleme Kulaklığı; Temiz su borularında su kaçağı tespiti çalışması akustik frekans algılayıcı dinleme cihazı kullanmaktayız. Duvarlarda veya tavanlarda ıslaklığa sebep olan temiz su tesisatı kaçakları uzun süre tespit edilmediğinde yapıya zarar verebilmektedir. Dinleme cihazıyla nokta atışı tespitler yaparız ve böylelikle sadece arızanın olduğu yer kırılmış olur gereksiz masraflar ödemek zorunda kalmazsınız.
 
Pimaş / Boru Görüntüleme Kamerası; Pis su borularının içerisine gönderdiğimiz endoskopik kamera ile kırık, çatlak, conta sıyırmasından dolayı meydana gelen sızıntılar, ustalarımız tarafından görüntülenmekte ve tespit edilmektedir. Su kaçağı problemleri dışında borunun içerisindeki diğer problemleri belirlemek için gerekli su kaçağı bulma cihazıdır.
 
Termal Kamera; Termal ısı algılayıcı kameralar, su kaçağını tespit etmeden öte yardımcı cihazlar olarak nitelendirilir. Özellikle sıcak su tesisatı borusunun geçtiği yerleri görüntülemede ve yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek kullanılır.
 
Termal kamera su kaçağı tespititermal kamera su patlağı bulmatermal kamerayla su kaçak bulma,
Nem Ölçme Aleti; Duvarlarda nemlenme veya rutubet var ise yardımcı cihaz olarak nem ölçer kullanırız. Uzman personellerimiz daire içerisindeki rutubet ve nem sorunlarını bu cihazla tespit edebilmektedir.
 
Tesisat Ölçüm Pompası; Ak- Su Tesisat olarakt emiz su borusunda kaçakları tespit etmede kullanılan yardımcı bir ekipmandır. Kaçak tespiti sırasında kullanılır.
 
Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır? 0533.269.27.38
 
Duvarda veya tavanda ıslaklık, kabarma ve dökülme varsa
Su faturanız hiç olmadığı kadar yüksek geliyorsa
Parke ve fayanslarda su birikiyorsa
Kombinin suyu sürekli eksiliyorsa
Su saati dönmeye devam ediyorsa
Betondan arasından su çıkıyorsa
su saatinden su sızıyortavanların sararmasıtavanların su kaçağından dökülmesi
 
Mutfak Tezgahı Altından Su Çıkıyor 0533.269.27.38
 
Mutfaktaki su kaçaklarında en fazla görülen problem sıcak su borusunun patlamasıdır. Ev hanımları bulaşık yıkarken sıcak suya ihtiyaç duyar ve bu nedenle yoğun bir şekilde kullanmak zorunda kalırlar. Mutfaktaki tesisat dayanıksız ve kalitesiz ise borunun patlaması kaçınılmazdır.
 
Tuvaletten Alt Kata Su Sızıyor 0533.269.27.38
 
Tuvaletlerde su kaçağı sorunlarının en fazla yaşandığı bölgelerdir. Tesisatın zamanla dayanıklılığını yitirmesi ve şebeke basıncının fazla gelmesi boruların patlamasına neden olmaktadır. Atık su tesisatı için firmamız kameralı sistemle görüntüler, temiz su boruları içinde dinleme cihazıyla nokta tespiti yapar.
 
Görüntülü su kaçağı tespitisu tesisatı kaçak bulmakameralı su kaçağı bulma 0533.269.27.38
 
Banyodan Alt Kata Su Akıyor
 
Banyodan alt kata sızan sular için firmamızın uyguladığı kameralı görüntüleme hizmeti sayesinde kaçakların yeri kolaylıkla bulunmaktadır.Atık su borusunda kırık, çatlak  ve eğimsizlik kolaylıkla tespit edilir. Banyodaki su kaçaklarını tespit etmede aynı zamanda dinleme cihazı da kullanılmaktadır. Dinleme aletiyle ustalarımız temiz su tesisatınızdaki arızaları nokta atışı bulmaktadır.
 
Üst Kattan Akan Sular İçin Ne Yapılmalı?
 
Tavanlarınızda gördüğünüz ıslaklıklar üst katın tesisatındaki kaçağın habercisi olabilir. Tavanda geniş bir alana yayılan ıslaklık var ise komşunuzla iletişime geçmeli ve daha fazla sızıntının etrafa yayılmasını engellemek için su vanasını kapatmasını isteyin. Su vanası kapatıldıktan sonra firmamızla irtibata geçerek kırmadan su kaçağı hizmeti hizmeti talep edin.
 
Su Kaçağı Bulmada Uzman Firma Ak - Su Tesisat
 
duvar rutubet ölçme, duvardaki nemi ölçen alet, duvar nemlenmesi çözümü
Su kaçağını tespit etmek için gelişmiş ekipmanlar kullandığımızı sizlere bahsettik. Firmamız bu ekipmanların kullanımı için uzman ve sertifikalı tesisatçılar yetiştirmiştir.
 
Sıradan tesisatçıların aksine kırma dökme olmadan garantili tespit hizmeti sunmaktayız.
 
Temiz su borularında nokta tespiti yaparak sadece arızalı olan bölgeyi kırıp, tamiratını yaparız ve minimum  masrafla büyük bir sorun haline gelen su kaçağı halledilmiş olur.
 
Pis su giderleri için kameralı sistemle görüntüleme yapılır ve ardından bölgesel olarak tespiti yapılır. Bu görüntüleme sonucunda pis su borusu içerisinde kırık, çatlak , conta sıyrıklığı gibi sorunlar kamerayla sizlere gösterilir.
 Bizlere Kırmadan Robotla Su Kaçağı Tespiti için 0533.269.27.38 den ulaşıp bilgi ve destek alabilcenizi unutmayınız.
 
Faydalı Aramalar
 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.